Image

Фармацевтична галузь

Склади для фармацевтичної галузі потребують особливої орагнізації та чіткого планування. Як і склади-холодильники та морозильники для продуктів, певні категорії вантажу в складах для медичних препаратів потрібно утримувати при низьких температурах. Найнижчі температурні режими становлять від 0 до +4ºС. Так само, склади для препаратів потрібно ізолювати від всіх інших приміщень, оскільки жодні миючі та чистячі засоби, робочі інструменти, ємності для сміття та особисті речі чи їжа не можуть бути в одному приміщенні разом з медикаментами, а персонал, який обслуговує склад, повинен мати спеціальний одяг із накритою головою. Приміщення складу розбивається на основні відділи: приймальний, основне зберігання (стелажі), фасувальний та експедиційний відділ, або відділ відвантажень. Склад фармацевтичних підприємств постійно перевіряється на наявність шкідників, забруднень та предметів, що не передбачені в приміщенні складу. Санітарна чистка приміщення відбувається частіше, ніж в звичайних складах. Відповідно, всі місця складу повинні бути доступними, а вантаж обов'язково повинен бути розміщений вище рівня підлоги. Стіни облицьовуються водостійкими фарбами, які мають гладку поверхню і не залишають слідів після дотику. Підлога повинна бути виконана із матеріалу, який не утворює пилюки і не повинно мати нерівностей, які ускладнюють прибирання.

Оскільки, за законодавством більшості країн, придбані медикаменти не повертаються з санітарних міркувань, єдиним непридатним товаром на складі можуть бути пошкоджені або прострочені медикаменти, які складуються окремо від придатних. Відповідно, організація складування медикаментів здійснюється за принципом “FEFO” (перший протермінований - першим вибув). Також, у випадку, якщо різні медикаменти вимагають різних температурних режимів зберігання, їх розміщують в різних камерах/складах або ж на різних рівнях стелажів. Порошкове покриття стелажів НВП "ІМВО" не виділяє речовин, які можуть вплинути на якість та придатність медичних препаратів, а також є стійким до більшості хімічних елементів у разі протікання.

Контакти
Офіс:
79069 УКРАЇНА, М. ЛЬВІВ
ВУЛ. ШЕВЧЕНКА, 337
Стелажне обладнання:
+38 (032) 297-04-50
+38 (032) 297-09-56

Полиці стелажів НВП "ІМВО" виконуються із оцинкованої сталі, що не має шкідливих виділень і не створює пилюки, а також напівдзеркальна поверхня забезпечує додаткове розповсюдження світла. Плити ДСП не рекомендовані для використання в фармацевтичних складах, оскільки вони утворюють пилюку при експлуатації стелажа. 

Організацію складування та обороту широкої номенклатури виробів малими партіями забезпечать поличкові стелажі з широкими секціямибагаторівневі стелажні системи (мезоніни, платформи)мобільні поличкові стелажі та гравітаційні поличкові стелажі. Останній вид стелажів розроблений спеціально для найкращого забезпечення принципу FIFO (перший прибув - перший вибув), оскільки велика частка медичних препаратів має обмежений термін придатності.

Мезоніни та мобільні поличкові стелажі, дозволяють максимально використовувати об'єм малих приміщень, в яких потрібно тримати спеціальний режим температури та вологості, а правильно виконана вентиляція дозволить зберігати сталу і практично однакову температуру на будь-якій висоті в будь-якому місці приміщення. Для оберігання продукції від попадання прямого світла чи ізоляції стелажів для обмеження доступу, можливе встановлення додаткових панелей. У випадку, якщо вантаж медичного призначення складується на палетах, часто використовуються традиційні палетні стелажі та гравітаційні палетні стелажі. При обслуговуванні вантажу на піддонах важливим є зберігання упакування із стреч-плівки, яка унеможливлює попадання пилу чи тріски всередину. Поширена практика активного використання гравітаційних палетних стелажів та прохідних палетних стелажів для забезпечення принципу FIFO.

Також компанія "ІМВО" може запропонувати спеціальні рішення для незвичних проектів фармацевтичної галузі. Наші спеціалісти докладно вивчають потреби клієнта у конфігурації складу та готують найкращі рішення і пропозиції в категорії складування фармацевтичної галузі. Ми беремо до уваги всі особливості технології та конкретного виду продукції, яка складуватиметься при проектуванні стелажів та запроваджуємо найкращі практики обслуговування медикаментів.